Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
73 posty 2034 komentarze

na chłopski rozum

prawi co wiec - Jestem liberałem. Staję w obronie podstawowych, niezbywalnych praw otrzymanych od Boga : Prawa do życia ,prawa do wolności , prawa do poszukiwania szczęścia.

Agent JKM...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

to nie o Tym, o kim myślicie.........

 Wbrew pozorom tekst nie będzie traktował o najsłynniejszym agencie Jej Królewskiej Mości czyli 007 -Jakubie Bond'zie....

 Będzie to próba przeanalizowania domniemanej działalności agenturalnej prezesa Kongresu Nowej Prawicy p. Janusza Korwin-Mikkego. Spróbuję także nakreślić obraz zwolenników jak i przeciwników tego polityka.

 Jeśli chodzi o zwolenników to jest to dosyć jednorodna grupa ludzi, głównie młodych o bardzo podobnych zasadach moralnych. Zasady te wywodzą się głównie z Chrześcijaństwa, ale są wśród wyborców KNP także ateiści. Spoiwem jest uniwersalna  zasada "nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe"....  tak pokrótce......

 Szerzej grupę tą ( do której sam się zaliczam) scharakteryzował p.Adam Wielomski na kontrprzykładzie typowego sympatyka Ruchu Narodowego     http://tiny.pl/qr39z

 Dodam jeszcze ,że charakterystyczna cecha nadreprezentacji ludzi młodych wśród sympatyków KNP ma kolosalne znaczenie. Jakiś sondaż dawał tej partii pierwsze miejsce w elektoracie 18-25 lat. (bodaj 17%). Dla złośliwców, których oczywiście nie brakuje na tym świecie, będzie to dowód, że Korwin-Mikkego popierają "pryszcze" ,ludzie niedoświadczeni , których łatwo zmanipulować...

 Dla mnie jest to dowód tezy zupełnie przeciwnej. Młodzi ludzie przed trzydziestką, to Ci którzy kształtowali swe poglądy polityczne w zupełnie nowej rzeczywistości medialnej. Dla nich już nie liczy się przekaz sączony z teleodbiorników, Oni mają pełne spektrum idei, programów politycznych , wystąpień polityków, debat, opracowań.....itd. w sieci na kliknięcie myszką. O ile mają otwartą głowę i wpojone za młodu wartości moralne to wybierają wg nich w pełni świadomie i dobrowolnie ugrupowanie , z którym się najbardziej identyfikują. Jeżeli narzekamy na manipulacje medialne społeczeństwa przez aparatczyków obecnego systemu, to ta grupa ludzi (przed trzydziestką)  z pewnością jest najmniej zainfekowana propagandą.

 Teraz spróbuję scharakteryzować przeciwników Korwin-Mikkego i roboczo podzielę ich na trzy grupy.

1. Przeciwnicy idei konserwatywno-liberalnej. Wszyscy ci którzy krytykują założenia programowe KNP z najróżniejszych pozycji. Dla salonu socjaldemokratycznego będzie to wsteczniactwo, dla chadeków liberalizm gospodarczy ...dla beneficjentów reżimu-zapowiedź likwidacji koryta i rozliczenie złodziei...itd. Bardzo zbiorcza grupa różnych środowisk , których nic poza niechęcią do JKM i prezentowanych przez niego poglądów nie łączy. Te grupy wykazują się swoistą racjonalnością.

2. Zwolennicy idei konserwatywno-liberalnej , którzy uważają ,że JKM kompromituje to środowisko. Jest tu wiele osób , które kiedyś należały do UPR czy były związane z tym środowiskiem, ale odeszły uważając ,że niczego nie osiągną w tym układzie ( nie chodzi o korzyści materialne, tylko realny wpływ na otoczenie, władzę  itd.) . Niektórzy z nich uważali że JKM ma "ciężki charakter", jest mało elastyczny, czy zbyt szczery, a inni oskarżali go wprost o agenturalną działalność, mającą kompromitować partię w newralgicznych momentach kampanii wyborczej. O ile próby udowodnienia szkodliwości Korwin-Mikkego nie udało się zrealizować pozbywając się go z partii (UPR) , gdyż po rozłamie ta partia pozbawiona balastu kontrowersyjnego lidera stoczyła się w niebyt, o tyle podejrzenia o agenturalność są wciąż otwarte. Tak więc ta grupa też wykazuje się w krytyce swoistą racjonalnością.

3. To  grupa paranoików , szczególnie widoczna w licznych komentarzach w sieci (także na NE). Paranoją Ich jest to ,że jednocześnie krytykują JKMa z pozycji programowych oraz zarzucają mu agenturalność, Widocznie nie rozumieją ,że prawdziwy agent głosi poglądy całkowicie sprzeczne ze swymi zamierzeniami. Gdyby więc rzeczywisty agent chciał wprowadzić prawdziwie wolny rynek, to głosiłby poglądy etatystyczne , żeby nie wzbudzać podejrzeń. Swój cel osiągnąłby  dochodząc do władzy w jakimś PO czy PiSie a następnie zmieniając retorykę o 180* , jak jakiś Konrad Wallenrod naszych czasów.....Natomiast jeżeli Korwin-Mikke jest agentem etatystów czy jakiejś bezpieki i udaje ko-libra, żeby to środowisko podzielić/ośmieszyć/zdyskredytować.... to wytykanie mu tego jako winy jest jednocześnie opowiedzeniem się za wolnym rynkiem. TERTIUM NON DATUR , no chyba ,że dla paranoików jest...

 

 Dla zwolenników wolnego rynku ważne są dwie informacje . Pierwsza to taka ,że sama osoba Korwin-Mikkego nie jest balastem dla popularności partii ,co widać na przykładzie UPR-KNP. Druga zaś to taka ,że tak naprawdę nie wiemy, czy JKM nie jest agentem socjaldemokratycznego reżimu. Nie ma wprawdzie żadnych ewidentnych dowodów na taką działalność , ale wiemy ,że jest piekielnie inteligentny i może się skurczybyk świetnie kamuflować. Jedyną metodą, aby Go zdemaskować jest poparcie w wyborach i czekanie ,aż popełni błąd.....Będzie to i tak z korzyścią dla nas, bo pozwoli  wprowadzić na Jego barkach  kilku rzeczywistych wolnorynkowców, co doprowadzi do chociażby zapoczątkowania powrotu do normalności....

czego Państwu i sobie życzę!

 

 

KOMENTARZE

 • Osobiście nie przywiazywałby wiekszej wagi
  do tego, czy JKM jest czy nie jest agentem czyimkolwiek.

  Dla mnie liczy sie skutecznosć a ta jest mówiac oględnie mizerna.

  W poprzedniej notce rozwinąłem troche temat idoli w polityce i uważam, ze najważniejsza jest Idea, wokół której gromadzą sie ludzie. Liderzy to rzecz wtórna. Bo jeśli nawet ktoś kiedyś wyciagnie twarde kwity na JKM to nie powinno to w najmniejszym stopniu wpłynąć na samą ideę ruchu. Ta powinna sama się obronić.
  Narazie broni sie słabo. Szału przy urnach nie zanotowano.
 • @SpiritoLibero 19:36:41
  zgadzam się . idea jest najważniejsza. Póki co JKM jest jej uosobieniem a nie tylko liderem partii.
 • @SpiritoLibero 19:36:41
  agent JKM to mit założycielski PiSu . To rzekomo On ( a w zasadzie we trzech) rozwalił Rząd Olszewskiego. śmiechu warte.....
 • @prawi co wiec 19:48:18
  Sam więc widzisz jak łatwo manipulować motłochem ośmieszając/dezawuując/zabijając liderów.
  Lider ma być jedynie WYKONAWCĄ / REALIZATOREM idei. Wtedy się zwycięża.
 • @fan-wolności 20:09:25
  Polacy nie sa ani mądrzejsi ani głupsi niż inne nacje.
  To problem oferty (politycznej). A raczej jej braku.
 • byłem" korwinowcem"
  do 55 roku życia. Potem przeszedłem na wyższy poziom rozwoju i już tylko niektóre idee liberalne są mi bliskie.
 • @fan-wolności 20:32:53
  "To jedyny taki naród który dostał niepodległość w prezencie ..."

  Niepodległość ?...
  Nie zauważyłem jakoś tej "niepodległosci".
  A od kogo stalismy sie nagle "niepodlegli" - mógłby kolega mi powiedzieć ?
 • :)
  A już myślałem, że będzie jakaś samokrytyka, jak w przypadku towarzysza Mazowieckiego. A tutaj znowu liberalna lipa.
 • @Paweł Tonderski 21:06:15
  no nie wiem, czy taka lipa.. Pan zdaje się nazwał Korwin-Mikkego "dywersantem". może Pan rozwinąć tę myśl ? może to coś wniesie do moich rozważań.
 • @SpiritoLibero 19:36:41
  Mylisz się, bo nie rozumiesz kompletnie istoty braku popularności JKM / KNP ...

  Otóż:
  - część ludzi bierze emocjonalny udział w walce PO-PiS, w której liczy się Smoleńsk, komisje, donosy, teczki, przeszłość itp. Ci ludzie po prostu nie rozumieją gospodarki, mechanizmów politycznych. Kierują się emocjami.

  - druga część ludzi doskonale wie, że JKM w sensie ogólnym ma rację. Problem w tym, że w obecnej sytuacji oni są różnego rodzaju BENEFICJENTAMI obecnego systemu !!!
  Albo są urzędnikami (lub ich rodzinami), albo pracownikami dużych, zależnych od państwa organizacji gospodarczych, albo należą do "sfory budżetowej" itp. itd.

  Gdy więc słyszą, że JKM każe im się zabrać do roboty i odbierze nadmierne przywileje, to po prostu się BRONIĄ !!!

  A skala tego oporu powinna być dla nas miarą tego, że JKM MA RACJĘ !!!!
 • @Ultima Thule 21:15:00
  tak! i jak może mieć dobre publicity w TVP ,gdy oficjalnie głosi że jednym z pierwszych działań będzie sprywatyzowanie tej tuby propagandowej ?

  bronią się wysyłając na odcinek JKM najpodlejszych funkcjonariuszy, którzy nie cofną się przed niczym ! tyle ,że są bezradni jak dzieci w starciu z gigantem intelektu.


  http://www.youtube.com/watch?v=ldf6JVrIXQo
 • @Ultima Thule 21:15:00
  "nie rozumiesz kompletnie istoty braku popularności JKM"

  A co mnie obchodzi "istota braku popularności" ?
  Wolę sie zastanawiac nad "istotą sukcesu", żeby brać przykład.

  "A skala tego oporu powinna być dla nas miarą tego, że JKM MA RACJĘ !!!!"

  Czyli im ktoś ma mniejsze poparcie wyborców tym mądrzejszy ?
 • @fan-wolności 21:31:50
  "Idea w ogół której gromadzą się ,,ludzie'' to darmowa micha"

  To nie jest Idea. To są fundamentalne potrzeby (bliższa koszula...) I ogromna większość nie chce jej za darmo.

  Rozumiem, że te "fajki i coś do picia" to alegoria ?
 • @
  tymczasem Kowal z Gowinem kombinują nową partię.....to może być odpowiedź na rosnące poparcie dla KNP. W sumie to nic specjalnego tym dwóm Ichmościom nie miałem do zarzucenia....dokąd nie usłyszałem wywiadu z Kowalem, który z wielką estymą wypowiadał się o Buzku !
  zaraz, zaraz....Buzek ostatnio skonfliktowany z Tuskiem...wypowiadał się w obronie OFE...COŚ MI TU MOCNO ŚMIERDZI !!
  platforma ratunkowa dla szczurów z PO. pod przewodnictwem charyzmatycznego premiera Buzka.
 • @zadziwiony 20:28:30
  Straciłeś wtedy pracę i zgorzkniałeś po prostu. Wizja głodu i biedy popchnęła cię w kierunku socjalistów/etatystów.
 • @vortex 23:53:38
  Klasyczny lewus - interesuje go tylko skąd ktoś ma pieniądze. Jakieś zboczenie...Gdybyś miał taki łeb jak JKM nie musiałbyś zadawać głupich pytań.
 • @SpiritoLibero 19:36:41
  > Dla mnie liczy sie skutecznosć a ta jest mówiac oględnie mizerna.

  No to polecam moją notkę o skuteczności: http://gps65.salon24.pl/286842,skuteczni-politycy
 • @fan-wolności 20:13:00
  > Odpowiedź JKM: Bo na zachodzie praca jest bardziej wydajna
  > - lepiej zorganizowana.

  No i dokładnie tak jest! Ma facet rację.
 • @vortex 23:53:38
  JKM żyje z publicystyki. wcześniej sprzedał tygodnik "Najwyższy czas". Ale mniejsza o to..... ja dopuszczam możliwość ,że jest agentem.....tylko proszę pokusić się o analizę :
  na czyje zlecenie JKM ma zmarginalizować zwolenników wolnego rynku...?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej