Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
73 posty 2034 komentarze

na chłopski rozum

prawi co wiec - Jestem liberałem. Staję w obronie podstawowych, niezbywalnych praw otrzymanych od Boga : Prawa do życia ,prawa do wolności , prawa do poszukiwania szczęścia.

Rosyjskie embargo na żywność z UE

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

uderzy w kieszeń konsumentów ..?

Z całą pewnością tak. Konsumentami żywności jesteśmy wszyscy i wszelkie utrudnienia w wymianie rynkowej są niekorzystne dla obydwu stron wymiany, a zatem stracą na tym wszyscy. To efekt polityki a raczej głupiej polityki .

Stracą na tym konsumenci rosyjscy zmuszeni do kupowania droższych artykułów spożywczych z innych kierunków importu.

Stracą wreszcie konsumenci w krajach UE....

To znaczy stracą, jeżeli działania podjęte przez władze UE czyli Komisję Europejską okażą się skuteczne, a co do tego można mieć wątpliwości.

Decyzje idą w tym kierunku, aby "zdjąć" nadwyżki żywności z rynku w celu nie dopuszczenia do  spadku ich cen. To zdejmowanie to w najprostszym wydaniu utylizacja żywności, względnie likwidowanie plonów jeszcze na polach przez samych rolników za pomocą sprzętu uprawowego w zamian za rekompensaty.

Jeżeli ten debilny pomysł zostanie zrealizowany w 100% a może nawet i ponad normę (kto udowodni, że embargo dotknęło te konkretne uprawy i zamiast trudzić się ze zbiorem za niepewne pieniądze nie skasować pewnej rekompensaty?) to konsumenci zamiast tańszej żywności zapłacą w podatkach za to, aby kupować po tej samej, a może wyższej cenie.

Tylko w głowach totalnych debili ekonomicznych i zupełnych degeneratów moralnych może zrodzić się pomysł aby poprzez niszczenie dóbr poprawiać efektywność gospodarowania a tym samym  podnosić bogactwo społeczeństwa.

Nie mówiąc już o tym, że jakich to dożyliśmy czasów, aby rolnik, który zawsze odznaczał się wyjątkową etyką pracy i szacunkiem dla jej plonów, za parę złotych był w stanie tak się skurwić ..

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej