Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
73 posty 2034 komentarze

na chłopski rozum

prawi co wiec - Jestem liberałem. Staję w obronie podstawowych, niezbywalnych praw otrzymanych od Boga : Prawa do życia ,prawa do wolności , prawa do poszukiwania szczęścia.

JT/D znowu nadaje.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

ps. JTD to typ silników (uniJet Turbo Diesel) produkcji......Fiata.

Jerzy Targalski vel Józef Darski (JTD)  znów jest targany silnymi emocjami. Daje im upust w dzisiejszym  wydaniu GPC w artykule pt: "czyszczenie przedpola". Cały tekst poświęcony jest atakom na NE , oraz Ryszarda Oparę, a także w mniejszym stopniu obrywa się ŁŁ.

 Środowisko GaPol'a przypuściło zmasowany atak na portal NE i trudno oprzeć się wrażeniu , że ma to związek ze zbliżającym się debiutem prasowym tygodnika NE. Wcześniejsze ataki w połowie 2011-ego roku miały związek z zapowiedzią startu Nowego Ekranu w wyborach do parlamentu z własnego komitetu.

 Widać więc wyraźnie, że organ propagandowy największej w tej chwili partii opozycyjnej, pilnuje, aby tej partii nie wyrosła przypadkiem żadna konkurencja na prawicy, a im samym na rynku prasowym. Obecne staTUSKwo jest im na rękę. Po rządzi , PiS krytykuje i tak można dociągnąc nawet do tego podwyższonego wieku emerytalnego. Tymczasem ludzie są już zmęczeni zarówno rządami Tuska , jak i nieudolnością Kaczyńskiego. W obecnej formule PiS nie ma najmniejszych szans przejąć władzy w Polsce i dlatego potrzebny jest nowa inicjatywa . Nie będzie nią ani Solidarna Polska, ani PJN , po prostu ludzie mają już dosć tych ogranych gęb i tylko świeży nowy ruch społeczny może ich wyrwać z letargu.

 Osobiście nie jestem entuzjastą podniosłych manifestów Ryszarda Opary. Trąci z nich taki tani populizm, pomachiwanie szabelką, wizje wielkiej Rzeczypospolitej od morza do morza. Trochę mam wrażenie,że P.Opara obserwuje nastroje wśród blogerów NE i wytwarza swoje odezwy , które mają tym nastrojom wyjść naprzeciw. Wolę inicjatywy oddolne , samozrzeszanie się ludzi na NE na różnych polach, jak RzBiK realizowany przez Carcajou czy ostatnio projekt Sądu Przysięgłych. Tego typu działanie pociągną ludzi , pokaża społeczeństwu ,że może być alternatywa dla dzisiejszej ochlokracji. Uczciwie trzeba przyznać ,że gdyby nie pp. Opara, Parol i inni , którzy tworzą NE takiej szansy nie mielibyśmy.

 Co konkretnie zarzuca Targalski Oparze? Oczywiście agenturalne działanie na szkodę Polski.

..."Zajmujemy się tyle Nowym Ekranem, bo trzeba uświadomić Polakom, z czym mają do czynienia-że stoi za tym myśl w istocie śmiertelnie groźna dla naszego państwowego bytu"....

Nawiązuje tym do artykułu Opary pt: "Federacja Słowiańska-wstęp-do Federacji Europy Środkowej".

Targalski pisze : "Pisanie,że jest możliwe utworzenie federacji państw, z których część przynajmniej jest kontrolowana przez Moskwę to czysty humbug. Nie dajmy się na to nabrać".

 

 Ciekawe, czy podobne opinie Targalski wygłaszał pod adresem ś.p Lecha Kaczyńskiego , gdy ten wcielał w życie ideę jagiellońską, czym narażał się Putinowi i Merkelowej. ZAPEWNE NIE!! 

 Dalej Targalski zarzuca Oparze ,że głownym postulatem przemyconym w manifeście jest wyjście z NATO, a Łazarzowi oberwało się z tej samej strony, jako straszącemu "amerykańskim imperializmem".

 • @konserwatystka 18:33:10
  Jeszcze za czasów PRL był taki dowcip.

  "Jak zapewnic Polsce dobrobyt? Wypowiedzieć wojnę Stanom Zjednoczonym i się natychmist poddać."

  Obawiam się jednak, że to już nie te Stany co kiedyś. A jesli już, to mogliby zrobic dogłebny drenaż z gazu łupkowego. Podjęłabyś takie ryzyko?

 Swoją drogą ciekawe, jak PiSmacy są staranni w dogrzebywaniu się do komentarzy, których potem mogą użyć dla potwierdzenia wcześniej postawionej tezy.

 

 Reasumując- Opara tworzy nieco surrealistyczne wizje wobec nieuchronnego rozpadu UE (o czym pisze) ,sugeruje poza opuszczeniem tej skostniałej struktury także wyjście z NATO-błąd!!! , ŁŁ w dyskusji pod artykułem poddaje w wątpliwość JEDNYM ZDANIEM  zaufanie do amerykańskiego przemysłu wydobywczego,a skrzętny manipulator Targalski łączy te fakty i wyciąga  tezę o prorosyjskim charakterze NE.

 Czyli typowe działanie pisowszczyków -albo jesteś z nami , albo ruski agent. Ja panie Targalski już nie mam żadnych wątpliwości,że PiS nigdy nie dojdzie do władzy, a nawet jeżeliby się to jakimś cudem udało,  nie wiążę nadziei na uwolnienie ludzi spod jarzma biurokratów, na sprawiedliwe sądy, na niskie podatki, na wolności obywatelskie, na uniezależnienie Polski od międzynarodówki lichwiarskiej.Pozwól więc Pan, aby ludzie tacy jak ja mogli się zorganizować i działać dla realizacji naszych idealów , bez tłumaczenia się jakimkolwiek paranoicznym pismakom ,że nie jesteśmy agentami Moskwy, Berlina ,Tel Avivu czy czego tam jeszcze.

 

KOMENTARZE

 • Ja samego PiSu tak źle jak ty nie oceniam
  A J. Kaczyńskiego szanuję i w nadchodzących wyborach zagłosuję na niego.

  Ale zgadzam się, że to GaPol nas atakuje bo czuje się zagrożony konkurencją po prawej stronie. Jako adminowi NE jest mi szczególnie przykro z powodu tych ataków. Tym bardziej, że to ja bardzo zwiększyłem czytelnictwo GP w mojej pracy, a teraz obrywam z tego powodu.

  Pozdrawiam
 • Mnie się też nie wydaje,
  że przegiąłeś z tą oceną pisowszczyków.
  Ja głosuję na tę partię, bo na razie nie widzę lepszej na naszej arenie politycznej, która mogłaby przynajmniej wejść do parlamentu.
  Agentów w inaczej postrzegających rzeczywistość to widzi tylko część członków PiS-u , no i dziennikarze GP.
  A to nie cały PiS.
  Naprawdę.
 • A ja w całości zgadzam się z tym co napisał Targalski
  http://niezalezna.pl/24347-oczyszczanie-przedpola
 • Pan Opara
  Zgadzam się z Tobą odnosnie oceny artykułów-manifestów pana Opary. Wg mnie są one zupełnie niepotrzebne, pełne sprzeczności, ogromnego bałaganu i czystą teorią nic nie wnoszącą do polskiej rzeczywistości. Lepiej jednak angażować siły i środki w inicjatywy takie np. jak dokumentacja Marszu Niepodległości, Trybunał Obywatelski, zawiadomienie do Prokuratury Generalnej o Bartoszewskim. To jest właśnie siła NE.
  Omawiany przez Ciebie artykuł Targalskiego wpisuje się w schemat zwalczania na prawej stronie wszystkiego, czego nie namaściła Gazeta Polska, która uważa się za jedyną, najmądrzejszą i mającą monopol na wszystko po prawej stronie.
  Zapomniałeś dodać o blogerach NE, którzy wg wspomagają reżim Łukaszenki i walczą z Jankesami, gdyż:".........bohaterski Łukaszenka, wspomożony przez Ryszarda Oparę i blogerów Nowego Ekranu, da odpór wrażym Jankesom".
  Pozdrawiam jako jeden z wielbicieli Łukaszenki:)

  logerzy NE to
 • @prawi co wiec & @All
  Niezależna, Jerzy Targalski - "Oczyszczanie przedpola": "...Ciekawe, co będą na Białorusi „rozszabrowywać” Amerykanie, skoro jest tak biedna? Ale nie zaprzątajmy sobie tym głowy, tym bardziej że bohaterski Łukaszenka, wspomożony przez Ryszarda Oparę i blogerów Nowego Ekranu, da odpór wrażym Jankesom..." - Nowy Ekran rośnie w siłę :), blogerzy NE będą pomagać Łukaszence :) - cuda, cuda ogłaszają... :))
 • @Pluszak 16:41:43
  Ja już panu Targalskiemu podziękowałam(na s24) z przypięcie łatki pomocnicy Łukaszenki....
 • niepotrzebne ataki
  Targalski niepotrzebnie atakuje inaczej myślących prawicowców.Zgadzam się z oceną autora co do roli i znaczenia PIS i Jarkacza.W istocie nie jest to opozycja w stosunku do PO.Należy pamiętać o tym jak zależy PIS-owi na likwidacji ewentualnej konkurencji po swojej stronie.Prowokacja wobec koalicjanta Leppera w tak zwanej aferze gruntowej w wyniku której przekazano władzę PO jest przykładem determinacji tej partii w likwidacji takich konkurentów.
 • @mnich zarazy 15:37:25
  No to sobie w tej pracy narobiłeś:)
 • radosław1
  No, mało fajnie jet.
 • Szybciej niż myslałem
  W jednym z komentarzy optymistycznie i pesymistycznie napisałem, że wrzawa ucichnie i beda przygotowywac nowy atak. I sam jestem zaskoczony, ze to już.
  Postanowili wykonac robotę na całego i tak juz bedzie do czasu az to coś (GPC) zniknie z rynku. Bo jesli nie zniknie, to mamy przechlapane.
  Oni nie puszcza tej retoryki, tak samo jak nie popuszczono z RdR Jana Olszewskiego. Do konca był nazywany masonem i olszewikiem. A jak juz w niczym nie zagrażał, to zapomniano go dopisac na liscie wyborczej. Ot tak zwyczajnie - ktoś jadł kanapke z twardym jajkiem i jak przełknął to w tym czasie własnie zapomniał zapisać.
 • @All
  Jeśli ktoś zajmuje się konkurencją zamiast sobą, świadczy to o jego strachu i słabości. Tyle mam do powiedzenia na temat "Gazety Polskiej" i redaktora Targalskiego ujadającego na NE.
 • nawet nie oto mi chodziło
  Bo Amerykański przemysł wydobywczy jest rewelacyjny, tylko o fakt, że obecne prawo pozwala za bezcen (kilkadziesiąt milionów) sprzedać koncesje na gaz łupkowy warte 100 mld i na dodatek nie ma żadnej ochrony przed wejściem najbardziej szkodliwej dla środowiska metody wydobywczej. Bo są różne. Widac Targalski nigdy nie słuchał co ma do powiedzenia prof. Orion-Jędrysek (dawny PiS). Mam też świadomość interesowności Amerykanów.

  Jeszcze trochę, a wicenaczelny Gazety Polskiej zatruje sie własnym jadem. Żałosna ta przyszła nasza konkurencja gazetowa.
 • @ Autor
  Po ostatnim ataku, NE miał największy skok oglądalności w dotychczasowej historii, sprawdziłem na Alexa.com .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej