Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
73 posty 2034 komentarze

na chłopski rozum

prawi co wiec - Jestem liberałem. Staję w obronie podstawowych, niezbywalnych praw otrzymanych od Boga : Prawa do życia ,prawa do wolności , prawa do poszukiwania szczęścia.

Czerwone pluskwy wyszły na ulice Europejskich miast.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

U nas "oburzeni" to uczniowie liceum im. trockisty Kuronia. Jakie są Ich żądania i propozycje, nietrudno zgadnąć.

 Przez europejskie kraje przewala się dzisiaj zawierucha wzburzonych, zdenerwowanych, wkurwionych, zrozpaczonych, zdesperowanych i innych .....czerwonych pluskiew , żądających zakończenia "zaciskania pasa". Te same bezmózgie osobniki zapominają ,kto wybierał socjalistyczne rządy Hiszpani, Grecji, Portugalii , obecnie Francji, kto bronił "zdobyczy socjalnych" skutkujących permanentnymi deficytami, rozrostem biurokracji, sztucznych baniek spekulacyjnych w sektorze deweloperskim. To właśnie życie na kredyt podkręcało fałszywą koniunkturę, każdy chciał mieć już i teraz! bez względu na to , czy realnie było go na to stać. Musiał nastąpić krach takiej polityki i to się właśnie dzieje na naszych oczach. Ludzi, którzy pięć, dziesięć lat temu przestrzegali przed tą zgubną pseudoekonomią nazywano oszołomami, a dzis też nikt nie zamierza wrócić do przyczyn i poszukać rozwiązania, tylko woli wyjśc na ulicę i krzyczeć , że  "mu się należy".

 Winni są banksterzy i politycy. Tylko ,że ktoś tych polityków wybierał, a zazwyczaj czyniono to w oparciu nie o zdrowy rozsądek, ale mżonki, czyli obietnice :bezpieczeństwa, dobrobytu, wysokich pensji, bezpłatnych świadczeń, itp.

 Dziś ta zmanipulowana chałastra wychodzi na ulice i domaga się . Właśnie, czego?!?! Ukarania winnych tego, ze te obietnice nie zostały spełnione. Nie zastanawia ich realnośc takich mżonek.

 U nas też odbyły się dzisiaj jakieś demonstracje Związków Zawodowych. Widziałem krótki urywek w serwisie informacyjnym i zapadła mi w pamieć wypowiedź jakiegoś idioty o nazwisku Guz. Od razu wyjaśniam, że nie chodzi o prof. Guza , którego wykłady często prezentowane są na NE, tylko jakiegoś bonza związkowego OPZZ.

 Nazwałem człowieka idiotą , bo jak można nazwać kogoś , kto domaga się "przywilejów" ,jakie istnieją w krajach UE , tych samych, które na naszych oczach bankrutują. Ten człowiek użył jeszcze dziwacznego zwrotu, a mianowicie powiedział mniej więcej tak:

"nie może być tak aby w Polsce   pracownik otrzymywał zasiłek o połowę niższy niż........"

 Pracownik to ktoś, kto wykonuje potrzebne na rynku dobro i w związku z tym jego praca jest wynagradzana.

Zasiłek to oczywiście taka "zdobycz socjalna" ale nie dotyczy przecież pracowników tylko nierobów.

 

 U nas "oburzeni" to uczniowie liceum im. trockisty Kuronia. Jakie są Ich żądania i propozycje, nietrudno zgadnąć.

 Trudniej natomiast jest mi cokolwiek powiedzieć o żądaniach i propozycjach tworzącego się właśnie ruchu narodowego. Grzegorz Braun nazwał Roberta Winnickiego Mussolinistą i pewnie nie zrobił tego bezpodstawnie. Generalnie uważam ,że z takich masowych ruchawek nie może wyłonić się żaden dobry, racjonalny pomysł na uwolnienie potencjału gospodarczego Polski. Może to zrobić wyłącznie garstka ludzi z jasną klarowną wizją, bez wchodzenia w kompromisy i wsłuchiwania się w "głosy ludu". Czyli jak powiedział Stefan Kisielewski jedynym wyjściem jest "wziąć za pysk i wprowadzić kapitalizm"!

KOMENTARZE

 • Tak jest!
  Niech zmanipulowana hołota powywiesza manipulującą hołotę. A MY będziemy spokojnie robić swoje.
 • Racja co do Winnickiego
  Stawiam tezę, że "nieprawomyślne" wypowiedzi Korwina nie były powodem wywalenia go z "komitetu", a spore różnice ideowe. Czyścili przedpole pod "nowy ruch".
 • @ozimina2 21:49:07
  nie bez wzajemności. JKM też "słyszał " plotki na ten temat i wolał się trzymać z daleka od takiego pospolitego ruszenia.
 • @ AUTOR
  Dalem 5. Super wpis.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej